Avalik tuur:

Hassan Hajjaj

"Vogue, araabia erinumber“ (ENG)

Fotografiska alustab uut aastat Maroko “Andy Warholiga”, mis on kohustuslik vaatamine kõigile moehuvilistele ja Araabia kultuuri fännidele! Fotografiska ja Pariisi Maison Européenne de la Photographie koostöös loodud näitusel eksponeeritakse ainulaadseid fotoseeriaid, millel on tihtipeale ka silmapaistvad raamid, mis on valmistatud leidmaterjalidest nagu jalgrattakummid või araabiapäraste logodega plekkpurgid.

Näitusest

Hassan Hajjaji värvirohkes, hoogsas ja dünaamilises loomingus tuleb väga hästi esile nii tema Maroko päritolu kui ka tänapäevase Londoni mõjutused. Olgu tegu fotode, installatsiooni, popiliku moe, sisekujunduse või Marokost pärit taaskasutatud argiesemetest valmistatud mööbliga, igal juhul on Hajjaji kunsti läbivaks jooneks teatav hiphopile ja reggaele omane rütmilisus.

Hassan Hajjaj

Hajjaj sündis 1961. aastal Marokos Larache’is, kuid 1970. aastatel kolib ta Londonisse. Sestpeale on ta elanud ja töötanud nii Marokos kui Suurbritannias. Hajjaji on tugevalt mõjutanud Londoni klubikultuur, hiphop ja reggae, aga ta tema Põhja-Aafrika päritolu. Ta on iseõppinud ja väga mitmekülgne kunstnik, kelle teoste hulka kuuluvad nii portreed, installatsioonid, performance kui ka sisekujundus.

Hassan Hajjaj teoseid võib leida mitmetest kollektsioonidest nagu Brooklyni muuseum New Yorgis, Newarki muuseum New Jerseys Los Angelese kaasaegse kunsti muuseum, Guggenheimi muuseum Abu Dhabis, Maxxi muuseum Roomas, Victoria ja Alberti muuseum Londonis, Farjami kollektsioon Dubais, Islami kultuuride instituut Pariisis, Kamel Lazaari fond Tuneesias jpt.

Tuurist

Tuur toimub inglise keeles Hassan Hajjaj stuudio manager Jenny Fremontiga. Osalemine ette soetatud tuuripiletiga.